nashe pravo
/ ГоловнаЮридичні консультації для НГОКонсультаціїВівторок, 21 Листопада 2017  
швидкий перехід
сервіс
партнери

Чи подається звіт про суми пільг неприбуткової організації, якщо благодійний фонд не мав жодних надходжень?

Ігор Тарасенко//Проект«Громадський моніторинг та консультування з питань державної реєстрації та відносин з органами влади громадських, релігійних, благодійних організацій, профспілок як передумова реалізації та захисту права на об’єднання» 17.10.2007, 11:11

Подання звіту №1-ПП "Про суми пільг в оподаткуванні юридичних осіб та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності" передбачено Наказом Державної податкової адміністрації та Державного комітету статистики від 23 липня 2004 року №419/453.

 

 Цим же Наказом затверджено Інструкцію про порядок заповнення форми звіту N 1-ПП "Про суми пільг в оподаткуванні юридичних осіб та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності".

 

 Інструкція є обов'язковою для виконання юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, - платниками податків, у тому числі податку на додану вартість, та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які зареєстровані платниками податку на додану вартість, на яких законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки, збори (обов'язкові платежі) та які використовують право на пільгу в оподаткуванні.

 

 Відповідно до пункту «б» 7.11.1. Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», благодійні організації та благодійні фонди звільнені від сплати податку на доходи, якщо вони отримали статус неприбутковості.

 Згідно із п.7.11.3. звільняються від оподаткування доходи неприбуткових організацій, які отримані у вигляді:

 

 коштів або майна, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань;

 пасивних доходів;

 коштів або майна, які надходять таким неприбутковим організаціям, від проведення їх основної діяльності;

 дотацій або субсидій, отриманих з державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів або у межах благодійної, у тому числі гуманітарної допомоги чи технічної допомоги, що надаються таким неприбутковим організаціям відповідно до умов міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, крім дотацій на регулювання цін на платні послуги, які надаються таким неприбутковим організаціям або через них їх отримувачам згідно із законодавством, з метою зниження рівня таких цін.

 

 Отож благодійні фонди подають звіт №1-ПП "Про суми пільг в оподаткуванні юридичних осіб та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності", якщо протягом звітного періоду вони отримали вищеперелічені доходи.

 Проте якщо благодійний фонд не мав надходжень, отож, не користувався пільгами в оподаткуванні з початку звітного року, то звіт за формою N 1-ПП не подається (п.1.2. Наказу №419/453).

 Однак звіт подається у зростанні, тобто з квартал, півроку, 9 місяців, рік. Так само показуються пільги у оподаткуванні, тому якщо фонд мав дохід і застосовував у перший квартал, такі ж пільги показуються у наступних звітах і такий звіт слід подавати.
версія для друку   |  обговорити у форумі   |  відгуки і пропозиції
/ Головна / Юридичні консультації для НГО / Консультації /
Copyright © 2006 Юриспруденція
Всі права застережено.
Ідея та концепція: Юриспруденція

Розробка сайту:  бiбlos.com.ua 
Якщо інше не зазначено в самих публікаціях, всі права на них (статті, дослідження, інформаційні та наукові повідомлення тощо) належать відповідним авторам і охороняються у відповідності з чинним законодавством України. Передруки та цитування вітаються за умови гіперпосилання .