nashe pravo
/ ГоловнаЮридичні консультації для НГОКонсультаціїСереда, 22 Травня 2019  
швидкий перехід
сервіс
партнери

Організації, які легалізуються органами юстиції, набувають статус юридичної особи також через органи юстиції

Тетяна Яціків//Проект«Громадський моніторинг та консультування з питань державної реєстрації та відносин з органами влади громадських, релігійних, благодійних організацій, профспілок як передумова реалізації та захисту права на об’єднання» 22.10.2007, 16:04

Минулого року мною була проведена реєстрація в обласному управлінні юстиції обласної громадської організації, видане свідоцтво. Проте реєстрації  як юридичної особи не проводилося. За цей час, за даними колег, внесено зміни до законодавства відносно реєстрації громадських організацій. Сьогодні є необхідність внести зміни до статуту і провести державну реєстрацію організації, отримати статус юридичної особи.

Донедавна організації самостійно проходили процедуру «подвійної» реєстрації: спочатку зверталися до управління юстиції і отримувати так звану «легалізацію», а потім подавали реєстраційну картку форми №6 про підтвердження відомостей про юридичну особу і набували статус юридичної особи.

 

Сьогодні діє спільний Наказ Міністерства юстиції та Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 27.02.2007 р. №23/74/5 «Про затвердження регламенту передачі Міністерства юстиції та його територіальними органами державним реєстраторам даних про юридичних осіб».

 

Регламент установлює механізм,  форми і строки  передачі  Мін'юстом   (територіальним   органом)   даних  про  зареєстровані Мін'юстом  (територіальним  органом)  юридичні  особи.

 

Наказ передбачає, що організацій, які легалізуються в управлінні юстиції, подають до органів юстиції також реєстраційні картки щодо реєстрації їх як юридичних осіб, та отримують також їх в управлінні юстиції.

 

Якщо організація була  легалізована управлінням юстиції до 16 березня 2006 року (до внесення відповідних змін про «єдиний технологічний процес реєстрації»), і Ви хочете лише отримати статус юридичної особи, то самостійно подаєте до державного реєстратора такі документи: заповнену  реєстраційну  картку форми N 6,  а також пред'являєте свідоцтво про  реєстрацію  або  документ,   який   підтверджує   їх   легалізацію  управлінням юстиції. Наказ передбачає, що державний реєстратор зобов’язаний внести до ЄДР запис без стягнення реєстраційного збору (п.2.2. Наказу).

 

Якщо Ви хочете внести зміни до Статуту організації, а потім набути статусу юридичної особи, то Ви матимете справу лише із управлінням юстиції.

Спочатку Вам слід подати документи на легалізацію внесення змін до статуту. Відповідно до п.12 Положення про легалізацію об’єднань громадян, затвердженого Постановою КМУ від 26 лютого 1993 р. N 140 Ви подаєте:

     1) заяву   про   реєстрацію   зазначених   змін,    підписана  уповноваженим представником;

     2) протокол  з'їзду  (конференції)  або  загальних  зборів  з  рішенням про внесення змін до статуту (положення);

     3) статут (положення) в двох примірниках з унесеними змінами;

     4) оригінал свідоцтва про реєстрацію об'єднання громадян  та  його статуту (положення).

     У разі внесення до статутних документів змін, що пов'язані із  зміною місцезнаходження об'єднання громадян,  додатково  подаються  документи, які підтверджують місцезнаходження такого об'єднання: гарантійний лист власника приміщення чи договір.

 

Відповідно до Наказу реєстрація організації як юридичної особи  здійснюється також через управління юстиції. Відповідно до п.3.2. Наказу управління юстиції вимагає подання реєстраційної картки у день прийняття рішення про легалізацію управлінням юстиції чи на наступний день. Органи юстиції отримують свідоцтво від реєстратора і видають його заявнику. Проте за письмовою вимогою заявника (п.3.6) воно може бути видане на руки реєстратором заявнику безпосередньо, що дозволяє зменшити строки реєстрації.

 

Форми реєстраційних карток №6 та №1  затверджені наказом  Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від  9  червня  2004 року N 67 "Про затвердження  форм  реєстраційних  карток".

Їх можна скачати на сайті Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва. http://www.dkrp.gov.ua/control/uk/doccatalog/list?currDir=52018


версія для друку   |  обговорити у форумі   |  відгуки і пропозиції
/ Головна / Юридичні консультації для НГО / Консультації /
Copyright © 2006 Юриспруденція
Всі права застережено.
Ідея та концепція: Юриспруденція

Розробка сайту:  бiбlos.com.ua 
Якщо інше не зазначено в самих публікаціях, всі права на них (статті, дослідження, інформаційні та наукові повідомлення тощо) належать відповідним авторам і охороняються у відповідності з чинним законодавством України. Передруки та цитування вітаються за умови гіперпосилання .