nashe pravo
/ ГоловнаЮридичні консультації для НГОКонсультаціїСереда, 22 Травня 2019  
швидкий перехід
сервіс
партнери

Як отримати статус неприбутковості громадській організацій?

Тетяна Яціків//Проект«Громадський моніторинг та консультування з питань державної реєстрації та відносин з органами влади громадських, релігійних, благодійних організацій, профспілок як передумова реалізації та захисту права на об’єднання» 23.10.2007, 16:04

З моменту взяття на облік у ДПА організація вважається такою, що перебуває на загальній системі оподаткування.  Ви після реєстрації отримуєте довідку форми 4-ОПП). Проте відповідно до ст..7.11.1 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» НГО можуть отримати пільги у оподаткуванні як неприбуткова організація і бути звільнені від сплати податку на прибуток.

 

Проте статус неприбуткової організації організація отримує не автоматично. Незважаючи на те, що громадські організації відповідно до чинного законодавства про обєднання громадян, не можуть отримувати прибутку, все ж таки їм доводиться цей статус «отримувати». Однією із вимог є зазначення у статуті, що НГО є неприбутковою організацією.

 

Уже після проходження реєстрації у органах (статистики, ДПА), подається  до ДПА за місцем реєстрації копія статуту організації та заява про присвоєння статусу неприбуткової організації (форми №1-РН згідно із додатком до Положення про реєстр неприбуткових організацій та установ, затвердженого Наказом ДПА України від 11 липня 1997 р. №232).

 

Громадські організації отримують статус неприбуткової організації із структурою ознаки «006» (визначається відповідно до  Наказу ДПА «Про затвердження порядку визначення структури ознаки неприбуткових установ (організацій) від 3 липня 2000 року №355).

 

Оскільки бланки заяви форми №1-РН у податковій переважно не надають і виготівники бланкової продукції не вважають за потрібне її реалізовувати, бланк заяви можна знайти у

Положенні про реєстр неприбуткових організацій та установ, затвердженого Наказом ДПА України від 11 липня 1997 р. №232 або у нашому виданні.

 

Бланк заяви форми №1-РН.
версія для друку   |  обговорити у форумі   |  відгуки і пропозиції
/ Головна / Юридичні консультації для НГО / Консультації /
Copyright © 2006 Юриспруденція
Всі права застережено.
Ідея та концепція: Юриспруденція

Розробка сайту:  бiбlos.com.ua 
Якщо інше не зазначено в самих публікаціях, всі права на них (статті, дослідження, інформаційні та наукові повідомлення тощо) належать відповідним авторам і охороняються у відповідності з чинним законодавством України. Передруки та цитування вітаються за умови гіперпосилання .